Testovi mobitela

SONY Xperia Z2

Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2 Xperia Z2
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 01-2014
Vrsta uređaja Smartphone
Frekvencija 800 / 850 / 2100 / LTE
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 146,8 x 73,3 x 8,2
Masa uređaja (g) 163
Operativni sustav Android 4.4 KitKat
Chipset Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801
Procesor Qualcomm Snapdragon 801
Frekvencija procesora 2,30 GHz
Broj jezgri procesora 4
Grafički procesor Adreno 330
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5,2
Rezolucija ekrana 1080 x 1920
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Vrsta ekrana osjetljivog na dodir IPS LCD
Pikseli po inču (ppi) 424
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 16 GB
RAM memorija 3 GB / 0 MB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 128 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 20,7 megapiksela (5248 x 3936)
Rezolucija prednje kamere 2,2 megapiksela (1920 x 1080)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Stabilizacija slike Da
Rezolucija video snimanja 1920 x 1080
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Ne
Bluetooth Da (4.0)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 b/g/n
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Da
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 3200
Vrijeme razgovora 2G (h) 15
Vrijeme čekanja 2G (h) 690
Vrijeme razgovora 3G (h) 740
Vrijeme čekanja 3G (h) 19
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno ANT+, SNS integracija, TV-out
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 29
Vrijeme uključivanja kamere (s) 1
Benchmark test Quadrant (bodova) 15854
Trajanje baterije u praksi (dana) 2
Dužina kabela punjača (cm) 100
Gdje kupiti
Cijena 5.700 kn
Info Sony Mobile


062/000-000
http://www.sonymobile.com
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Promjene sitne, ali bitne
Autor: Ivan Luzar

Veći ekran u užem kućištu, 4K video te osjetno popravljena autonomija čine Sonyjevu Xperiju konkurentnijom nego ikad

Sony se ponovo opire praksi jednogodišnjeg osvježavanja flagshipova. Šest mjeseci nakon predstavljanja jesenskog Z1, na test nam je stigao proljetni Z2. Kolekcija proljeće-ljeto 2014.

Sadržaj pakiranja

Sony Xperia Z2 zapakirana je u tipičnu Sonyjevu crno-bijelu kutiju sa slikom uređaja. U njoj nalazimo slušalice, punjač i USB kabel dužine 100 cm.

Ergonomija, dizajn i izrada

U tipičnoj Sonyjevoj maniri, kvaliteta izrade je bez premca. Z2 ostavlja vrlo solidan dojam, bez ikakvih pucketanja ili nepravilnosti u izradi. Iako nije osjetno deblji od konkurencije, kao i kod Z1, dojam glomaznosti ostaje, no u blažem obliku. Glavni krivac za to je ponovno metalna ovojnica koja obavija uređaj i stvara vizualni kontrast spram crne prednje strane. Naš testni uređaj je bijele boje te se na njemu ne primjećuje previše zamašćivanja kao kod crne i ljubičaste verzije. Ponovno na uređaju nalazimo 3 boje, crnu sprijeda, metalno sivi obrub i bijelu sa stražnje strane. Neiskorišteni prostora iznad i ispod ekrana još uvijek ostaje te je ponovno debljine oko 1 cm (ali ste zato zauzvrat dobili veći kapacitet baterije nego što ga nude konkurenti sličnih proporcija dijagonale ekrana). Sonyjev logo pri vrhu  razbija monotoniju, no donja strana zbog nedostajućih kapacitivnih tipaka djeluje pusto i neiskorišteno.

 

LED dioda je vješto skrivena u gornjem stereo zvučniku, koji se cijeli obasjava pri dolazećoj notifikaciji. Mat sivi obrub udomio je s desne strane tipke za otključavanje, kameru i volumen zvuka, ali i utor za microSD karticu. Na vrhu nalazimo dodatni mikrofon i 3,5 mm audio ulaz koji ponovno ne treba pokrov. Lijeva strana sadrži utor za SIM karticu i micro USB priključak, koji su sakriveni iza zajedničkog, većeg i podosta nezgrapnog pokrova. Budući da je izrađen od metala, prilično je težak i ne ostavlja dojam čvrstine. Češća otvaranja zasigurno će naštetiti brtvama, čime će se povećati rizik prodora vode. Podno tog pokrova nalazimo jednaki priključak za dock kao na Z1, koji je na nas ostavio dojam da je ružan i velik te osjetno kvari dizajn uređaja.

 

Stražnja stranica je prilično prazna i sadržava samo kameru i par Sonyjevih logotipa. Kao i Z1 i Z, Z2 je ponovno zaštićen folijama s prednje i stražnje strane koje bi trebale povećavati otpornost na udarce i lom stakla. Budući da je ugrađen neogrebivi ekran, folija je podosta zagonetna te samo privlači ogrebotine koje su već bile primjetne na našem testom uređaju nakon nekoliko dana korištenja. Ipak, bijela pozadina bolje sakriva ogrebotine nego crna prednja stranica.

 

Zbog obrtvljenih utora te zvučnika i mikrofona zaštićenih vodonepropusnom membranom,  IP58 certifikacija ponovno nije izostala. Z2 je sposoban zaroniti na više od 1 metra dubine na 30 minuta. U našem testu, uređaj smo potpuno uronjen ostavili 30 minuta u zdjeli vode. Jedini dokaz da je mobitel bio pod vodom su zvučnici koji rade prigušeno sve dok se ne isuše, što traje oko 30 minuta.

Ekran i tipkovnica

Dodatno unaprijeđeni Triluminos ekran ovog je puta IPS prirode te nudi mnogo bolji kontrast i prikaz boja spram prethodnikovog TFT panela. Iako je ekran nešto veći, 5,2 inča spram 5,0, rezolucija od 1080p je ostala ista, no pri manjem uvećanju dijagonale, razlika u oštrini nije primjetna. Prednost spram Z1 vidi se na svim razinama osvjetljenja, a kutovi gledanja dodatno su prošireni te su gotovo na razini AMOLED ekrana. Iako su AMOLED ekrani i dalje boljeg kontrasta, razlika se sve više smanjuje. Vidljivost pri suncu je odlična, no ipak samo pri 100%-tnoj  razini osvjetljenja. Pri nižim stupnjevima, vidljivost pada. Pravi novitet je i povećana osjetljivost ekrana kojeg  je sada moguće i koristiti s rukavicama, iako je tu opciju potrebno uključiti u postavkama samog ekrana. S Xperije Z Ultra preuzeta je mogućnost korištenja ekrana grafitnom olovkom, što uvelike olakšava skiciranje.

 

Tu je i podrška za buđenje i zaključavanje ekrana dvostrukim tapkanjem po ekranu, a što se aktivira u postavkama. Jasno, ukoliko je opcija uključena, ekran je stalno pod naponom što dodatno troši bateriju.

 

Tipkovnica je tipična Sonyjeva s mogućim izmjenama 3 presvlaka (boja) i unošenjem teksta povlačenjem prsta, odnosno swypeom. Hrvatski jezični paket je prilično bogat te dobro ispravlja greške. Dodana je i tipkovnica za korištenje jednom rukom, poznata sa Xperie Z Ultra.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Nismo primijetili nikakva zastajkivanja ni pri intenzivnijim aplikacijama poput igara. Istovremeno smo mogli imati pokrenute 2 igre te skidati podatke preko Interneta, no zastajkivanja nisu bila primjetna ni kod međuučitavanja aplikacija. Čak i Googleov Chrome, koji na većini uređaja nije spreman za korištenje u prvih par sekundi, na Z2 se pokreće gotovo trenutno te je spreman za pregledavanje u roku manjem od 1 sekunde. Z2 se pali u vrlo dobrih 29 sekundi.

 

Android 4.4.2 prerađen je u tipično Sonyjevoj maniri te je prevladavajuća crna boja zamijenjena bijelom. U aplikacijama koje nisu Sonyjeve, glavna boja je i dalje crna pa je stoga korisničko sučelje nekonzistentno. Sonyjeve aplikacije i druge aplikacije prilagođene Androidu 4.4 iskorištavaju pogodnost prozirne notifikacijske i navigacijske trake, iako smo u nekoliko slučajeva imali par grešaka s prikazom, što bi se brzo popravilo vraćanjem na standardnu, crnu traku.

 

Sonyjev launcher i dalje može primiti maksimalno 7 kartica u raster 4x4 ikona. Budući da je ekran velik, raster od 5x5 ikona, ali i 6x6 poznat s Xperije Z Ultra bili bi praktičniji. Popis svih aplikacija je također u 4x4 rasteru s dodatnom stranicom na lijevo u kojoj je moguće sortirati i kategorizirati ikone. Moguće je i personalizirati boje uređaja, tj. teme, koje su dostupne preko Sony Select aplikacije, odnosno Google Play Storea. Umjesto Googleovog Nowa kojeg očekujemo povlačenjem home tipke, pojavljuje se Sonyjev Whats New, koji uvelike podsjeća na Blinkfeed i Samsungov časopis, ali i na Flipboard. Na jednom mjestu mogu se pregledavati igre i aplikacije s Googleovog Play Storea i Playstation Storea. No međutim, prilično je iznenađuje da nedostaje mogućnost pregledavanja najnovijih vijesti.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Kako je već standardno Android uređajima, imenik i pozivi su implementirani u jednu aplikaciju, imenik je neograničenog kapaciteta te ga je moguće sinkronizirati s Google računom i računima drugih servisa. Kvaliteta poziva bila je na visokoj razini, iako ponekad pretiha. Također, kao i na prethodnicima Z1, ali i Z, primjetna su zagrijavanja uređaja pri duljem razgovoru.

 

Facebook i Twitter direktno su povezani u operativni sustav te se sadržaj na te društvene mreže može podijeliti bez dodatne instalacije klijentskih programa s Google Play Storea. Google+ nalazimo kao i na svim drugim Android uređajima, a klijenti za ostale društvene mreže dostupni su na Storeu.

E-mail i poruke

Gmail i Androidova e-mail aplikacija dobro su poznati i s drugih modela. Rade jednako kao i na drugim modelima te su poruke na njih stizale uvijek na vrijeme, bez ikakvih problema u pregledavanju.

SMS poruke tradicionalno se sortiraju po primatelju i vremenu prispijeća.

Procesor i memorija

Jedan od trenutno najbržih čipsetova i procesora, četverojezgreni 2,3 GHz Snapdragon 801 s Adreno 330 grafičkim čipom, poznati su s HTC Onea M8 i Samsung Galaxyja S5.

Od ugrađenih 16 GB prostora za pohranu, korisniku je dostupno 11.6 GB. Dobra vijest za one kojima je 16 premalo – Z2 prima i noviju generaciju microSD kartica maksimalnog kapaciteta 128 GB.

3 GB RAM memorije ipak ističe Z2 od flagship konkurencije, budući da i HTC One (M8) i Samsung Galaxy S5 posjeduju po 2 GB.

Baterija i trajanje

Iako je i prethodnik Z1 imao impresivnu bateriju (3000 mAh), autonomija mu nije bila jaka strana. Sony je ovaj puta popravio dojam dodajući još 200 dodatnih mAh te je poradio na optimizacijama baterije. Izdržljivost smo testirali koristeći prvo Z2 s umjerenijim korištenjem i bez spojenog smartbanda te smo na kraju dana, uz oko 2,5 sata aktivnog korištenja imali više od 40% preostalog kapaciteta. Z2 bez sumnje može izdržati dvodnevno laganije korištenje.

S Bluetooth spojenim smartbandom cijeli dan te uz jednako korištenje od oko 2,5 sata, na kraju dana bismo imali nešto više od 20%, što je odličan rezultat, računajući na to da su i Bluetooth i GPS bili konstantno upaljeni. Sam smartband pak, nakon 30 minutnog punjenja ima autonomiju od 5 dana konstantne povezanosti sa Z2.

Multimedija, FM radio, glazba

Multimedijske aplikacije su također dobro poznati Sonyjevi proizvodi koji su i dalje vrlo dobri. Sonyjev walkman je ipak promijenio izgled spram starijih verzija. Navigacija unutar same aplikacije unaprijeđena je na dizajnerske smjernice sukladne Androidu 4.4 te je dodan lijevi bočni meni na kojem biramo izvođača, album, pjesmu ili pak uređaje s kojih želimo reproducirati sadržaj, a nalaze se u WLAN mreži. Slušalice isporučene uz Z2 su osrednje kvalitete te ih za razliku od Z1 koji se isporučivao bez ikakvih slušalica, rado vidimo. Kvaliteta reprodukcije je osrednja, budući da se radi o klasičnim slušalicama, a ne in-ear modelu, kao npr. odličnim slušalicama koje su se isporučivale uz lanjsku Xperiu Z. Na test smo također dobili i Sonyjeve MDR-NC31EM slušalice koje posjeduju funkciju digitalnog uklanjanja okolinske buke. Zahvaljujući tome, one su u posebnoj klasi, ističući se od većine in-ear modela. Basovi su osjetni, a visoki tonovi vrlo jasni.

 

Album je jednostavan i funkcionalan, s rasterskim pregledom. Slike se otvaranju trenutno pa čak i ako su u punoj 20,7-megapikselnoj rezoluciji.

 

Poput Walkman aplikacije, aplikacija za filmove također može reproducirati video sadržaj s drugih uređaja putem WLAN mreže. Streamanje 1080p videa nije problem, pod uvjetom da je jačina WLAN signala dobra.

 

RDS FM radio radi samo sa spojenim slušalicama koje služe kao antena te je prijem signala vrlo dobar. Primijetili smo ipak nešto slabiji signal sa spojenim MDR-NC31EM slušalicama.

Fotoaparat i video

20,7-megapikselna kamera i 1/2.3“ leća poznati su i s prethodnika, s jednim vrlo bitnim unaprjeđenjem, 4K video mogućnostima. Ugrađenih 20,7 megapiksela moguće je u potpunosti iskoristiti samo u 4:3 orijentaciji (5248x2952), dok je 16:9 orijentacija limitirana na 15,5 megapiksela (5248x2952), što je velik napredak spram 8 megapiksela u 16:9 orijentaciji na Z1. U automatskom modu ponovno je dostupno samo 8 megapiksela, dok se do većih rezolucija može doći samo u ručnom modu slikanja. Slikanje u automatskom modu je gotovo trenutno, dok se za slike u većim rezolucijama treba strpjeti koji trenutak, ponekad i do 2 sekunde.

 

Do sučelja kamere dolazi se vrlo brzo, ispod 1 sekunde, bilo da se radilo u pokretanju kamere iz menija, lockscreena ili pak duljim pritiskom na tipku kamere. Sama kvaliteta slika je odlična. Dojam također  popravlja ekran, koji se unaprijeđenim kontrastom konačno čini dostojnim odlične kamere. Slike su vrlo oštre s izraženim bojama tako da čak i slikanje u lošijim uvjetima nije problem. LED osvjetljenje je dovoljno jako za bliže fotografije, no ono i nije prijeko potrebno zbog velike leće koja propušta mnogo svjetlosti. Kao i Z1, Z2 može konkurirati većini point-and-shoot digitalnih fotoaparata te se doima kao njihova dostojna zamjena.

 

Od naprednijih funkcija ponovno su dostupni HDR i Timeshift, koji snima 30 slika prije i 30 slika poslije okidanja slike, ukupno 30 više nego Timeshift na Z1. Info eye, pandan Google Googlesu je također unaprijeđen te radi nešto brže i malo bolje prepoznaje objekte u koje ga uperimo. Efekti proširene stvarnosti (AR) su ponovno prisutni pa je tako moguće na sliku dodati dinosaura koji šeta ispred vulkana ili pak ljudima dodati klaunovske kape i šminku.

 

Prednja kamera ovoga je puta 2,2 megapiksela te je kao i kod Z1, jedna od boljih. Omogućuje i snimanje u 1080p rezoluciji, no s puno boljim frame rateom nego kod prethodnika.

 

Video zapise stražnje kamere u 1080p rezoluciji moguće je snimati sa 60 fpsa, dvostruko više nego 30 fpsa na Z1. Samim time se i kvaliteta videa osjetno popravila, s još manje izduživanja i zamućivanja pri pokretu. Dinamično fokusiranje pri videu je također dostupno te vrlo brzo reagira na promjene. 4K video dostupan je pak samo u 30 fpsa, no osjetno se sporije prilagođava promjeni osvjetljenja i fokusiranju. Često nam se desilo da je snimka u 4K bila brojčano veće rezolucije, no doimala se mutnije od 1080p. Zagrijavanje uređaja bilo je često pri snimanju 4K, no tek pri duljim zapisima.

 

Fotografirano sa Sony Xperia Z2:

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1399684735.JPG http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1399684759.JPG http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1399684784.JPG

Povezivost i Internet pretraživač

Xperia Z2 spram Z1 ne donosi novitete u području povezivosti. Posjeduje WLAN, LTE, Bluetooth 4.0, DLNA, MHL i NFC. Jedino što nedostaje je infracrveni odašiljač kojeg posjeduju ostali flagshipovi, ali i Sonyjev Z2 Tablet.

 

Predinstalirani Chrome radi odlično te nema nikakvih problema s otvaranjem kompleksnijih stranica. Zahvaljujući najsnažnijem procesoru, stranice se otvaraju osjetno brže nego na drugim uređajima. Pregledavanje je također vrlo ugodno, zbog velikog i oštrog ekrana punog kontrasta.

Benchmark test

Zbog neoptimiziranosti web-enginea na Androidu 4.4, rezultati Vellama za HTML5 dio testa nisu vjerodostojni te Z2 smještaju na dno ljestvice s 1190 bodova, jedno mjesto iza Samsung Galaxy Nexusa. Međutim, procesorski dio testa Xperia Z2 završava na 4. mjestu sa 988 bodova, jedno mjesto iznad HTC Onea, te jedno mjesto ispod Samsung Galaxy S4.

Quadrant pak nema problema s Androidom 4.4 te Xperia Z2 dobiva ukupno 15.854 bodova, 4 puta više nego HTC One X.

Navigacija

GPS je upotpunjen i GLONASS sustavom te je lociranje vrlo brzo, pri dobrom vremenu gotovo trenutno i precizno. Navigaciju smo testirali putem Google Mapsa koji posjeduje turn-by-turn navigaciju, ali ne i navigaciju glasom. Predinstalirana je i Trial verzija Garminovog Navigona, koja ističe za 30 dana.

Uredski paket

Office Suite u free verziji dolazi predinstaliran. Njime je moguće otvoriti većinu uredskih datoteka bez ikakvih problema. Pregledavanje i učitavanje tih datoteka je brzo i praktično zahvaljujući odličnoj čitljivosti ekrana i brzom procesoru.

Organizator i alarm

Googleov kalendar je standardni – jednostavan, praktičan i sinkroniziran. Pregled je moguć po danu, tjednu i mjesecu. Standardni alarm integriran je u aplikaciju sata te je posve običan, s mogućim definiranjem ponavljanja alarma. Zanimljiviji je pak alarm integriran u Lifelog aplikaciju koja upotpunjuje Smartband. Naime, Lifelog prati kretnje u snu te prema tome određuje kada se nalazimo u fazama dubokog ili lakšeg sna. Definirati se može vrijeme najkasnijeg buđenja te interval u kojem nas Smartband budi. U definiranom periodu, pri laganijoj fazi sna, uređaj sam određuje kada će nas buditi vibracijom na zapešću.

Aplikacije i igre

U području aplikacija, malo je novog. Nalazimo Sonyjeve aplikacije na koje smo navikli, poput Skiciranja i Track ID-ja, no Track ID TV za prepoznavanje glazbe s televizije nije podržan za područje Hrvatske. Najznačajnija i najinovativnija aplikacija je ona koja upotpunjuje Sonyjev Smartband, Sonyjev Lifelog. Na jednom se mjestu bilježe koraci, potrošene kalorije, broj sati sna te ostali relevantni podaci, u svojevrsni digitalni i automatizirani dnevnik. Moguće je također postaviti i ciljeve, kao npr. dnevno prohodati 7000 koraka. Podaci se mogu potom sortirati u graf putem kojega se može pratiti napredak.

 

Predinstaliranih igara nema, no bilo koja igra koju smo instalirali s Google Play Storea radila je bez ikakvih problema. Real Racing 3 i Fifa 14 radile su odlično, s vrlo kratkim učitavanjima bez ikakvih zastajkivanja.

Sony Xperia Z2 cijena

U trenutku testiranja cijena za Sony Xperiju Z2 je 5.700 kuna (svibanj 2014.).

Cool faktor

Vodootpornost je već dobro poznati ističuući faktor Sonyjeve Z serije, no ovaj puta i bogata ponuda dodatne opreme popravlja dojam.

Zaključak

Sony Xperia Z2 ipak djeluje kao osvježenje Z1, a ne kao potpuno novi uređaj kao što je bio slučaj sa Z1 spram Z. Dizajn je i više nego sličan, neke zamjerke koje smo imali kod Z1 su ispravljene, dok su druge još uvijek prisutne. Sonyju tipične karakteristike poput odlične razine izrade te brzine rada, rado viđamo. Osjetno bolji ekran, nešto brzi čipset, dodatan gigabyte RAM memorije i proširene mogućnosti kamere trebale bi opravdati brzu izmjenu na flagship poziciji, no ne možemo se othrvati dojmu kako bi Sonyju bila bolja strategija da je prije pola godine pričekao s lansiranjem novog uređaja te predstavio Z2 kao Z1, odnosno nasljednika originalnog Z.

 

Plus

 

+ Brzina

+ Izrada

+ Vodootpornost

 

Minus

 

- Glomaznost

- Relativno malen napredak spram prethodnika

Konkurencija - HTC One (M8)

U tek ponešto šire kućište, no osjetno tanje, Sony je uspio ugurati 0,2 inča veći ekran, koji kvalitetom prvi puta može parirati jednom HTC-ovom flagshipu. Chipset im je potpuno jednaki, no 3 GB RAM memorije spram HTC-ovih 2 GB trebali bi Sonyju ipak dati prednost. Kamere je teško uspoređivati, budući da se radi o dvije različite filozofije. 4 megapiksela je teško usporediti s 20,7, pogotovo računajući da je na Z2 jedna od boljih kamera s kojima smo se susreli. Sony pak pravu prednost ima s baterijom, koja je 600 mAh veća spram HTC-ovih 2600. Iako je Sony odlučio ugraditi stereo zvučnike, oni su daleko od HTC-ovog boomsounda, koji slovi za trenutno najbolje na tržištu. HTC One (M8) dostupan je po cijeni od 6.098 kuna (svibanj 2014.).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1399684817.jpg

Konkurencija - Samsung Galaxy S5

S5 i Z2 gotovo su jednakih veličina, no S5 je osjetno lakši za oko 20 grama. Usprkos tome što su i Galaxy S5, HTC M8 i Xperia Z2 jednakog čipseta, Z2 ponovno ima prednost s dodatnim gigabyteom RAM memorije. Iako je IPS TFT ekran na Z2 odličan, AMOLED ekran na S5 je ipak boljeg kontrasta. Kamera na Z2 broji više megapiksela, a ima i veći senzor nego 16-megapikselna kamera na S5 (1/2,3“ na Z2 naspram 1/2,6“ na S5). 400 mAh veća baterija (S5 ima 2800 mAh) i štedljiviji ekran, Xperiji Z2 omogućuju bolju autonomiju. Samsung Galaxy S5 je dostupan po cijeni od 6.298 kuna (svibanj 2014.).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1399684838.jpg

 

 

 

Komentari

Cyrille

15. studenog 2015 - 13:12 Prijavi neprimjeren komentar

Pozdrav PAŽNJInTrebate sredstva hitno, vi koji ste umorni od bitaknodbačen od banaka, da ste umorni ne znate gdjenstavi glavu nakon vaših financijskih problema.Vi ste zapeli, jannaišla je žena po imenu DANICA NEVENKA poslovna ženanFrancuzi. On mi je odobren kredit u iznosu od 75.000€, a ja sam razgovarao snnekoliko kolega koji su također dobili kredite od dama, bez brige Pogotovonza mene, dobio sam prijavu bankovnim kreditima u razdoblju od 48 satinbez protokola i jansam prilično zadovoljan To više nije problem kontaktanjednostavno DANICA NEVENKA vidjeti vašu kreditnog zahtjeva novacnodobren. Email : danicanevenka@gmail.comnPS: Imate vijest svojim prijateljima, susjedima, kolegama i roditeljima.nEmail : danicanevenka@gmail.com

nik13

13. svibnja 2014 - 12:32 Prijavi neprimjeren komentar

Kad izlazi na Hrvatskom tržištu?

Mobil.hr

12. svibnja 2014 - 15:07 Prijavi neprimjeren komentar

Roby, hvala vam na sugestiji, i profesionalcima se dogodi greška u radu :)
Živjeli

roby

10. svibnja 2014 - 14:35 Prijavi neprimjeren komentar

halo, senzor je veći na Z2 nego na S5...dajte na edukaciju novinara da se ne blamira :-D

Odgovori