Testovi mobitela

SONY Xperia Z3 Compact

Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Compact
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 09-2014
Vrsta uređaja Smartphone
Frekvencija 850 / 900 / 1800 / 1900 / LTE
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 127,3 x 64,9 x 8,6
Masa uređaja (g) 129
Operativni sustav Android 4.4 KitKat
Chipset Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801
Procesor Krait 400
Frekvencija procesora 2,50 GHz
Broj jezgri procesora 4
Grafički procesor Adreno 330
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 4,6
Rezolucija ekrana 720 x 1280
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Vrsta ekrana osjetljivog na dodir IPS LCD
Pikseli po inču (ppi) 319
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 16 GB
RAM memorija 2 GB / 0 MB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 128 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 20,7 megapiksela (5248 x 3936)
Rezolucija prednje kamere 2,2 megapiksela (1920 x 1080)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Rezolucija video snimanja 3840 x 2160
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Ne
Bluetooth Da (4.0)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 b/g/n
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Da
HTML5 Da
Baterija
Kapacitet baterije (mAh) 2600
Vrijeme razgovora 2G (h) 12
Vrijeme čekanja 2G (h) 880
Vrijeme razgovora 3G (h) 14
Vrijeme čekanja 3G (h) 920
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
HDMI Nema
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno ANT+, X-Reality Engine, Triluminos zaslon
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 25
Vrijeme uključivanja kamere (s) 2
Benchmark test Quadrant (bodova) 20271
Trajanje baterije u praksi (dana) 1
Dužina kabela punjača (cm) 100
Gdje kupiti
Cijena 4274 kn
Info Sony Mobile


062/000-000
http://www.sonymobile.com
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Izvana kompaktan, iznutra velik
Autor: Ilija Gavrić

Z3 Compact svojim karakteristikama nadilazi današnje mini pametne telefone.

Novi Sonyjev Compact“ nosi oznaku Z3 sukladno njihovom flagshipu Xperia Z3 i nadmoćno ulazi u borbu s „mini“ modelima drugih proizvođača, ali nastavlja tragom svojeg prethodnika Xperije Z1 Compact.

 

Prije šest mjeseci smo na testu imali prvi Sonyjev kompakt, Z1 Compact s kojim se Sony upustio u borbu sa Samsungom S4 mini i HTC-om One mini. Z1 Compact se razlikovao od njih po tome što je nudio skoro istovjetne karakteristike ispod poklopca kao i „veliki“ Z1 dok su Samsungovi i HTC-ovi minići daleko slabiji po karakteristika. Kako bi Sony nastavio borbu s protivnicima izbacio je novi model, Z3 Compact te je nastavio tamo gdje je stao s modelom Z1 Compact. Više o novom Compactu i kakav se pokazao prilikom testiranja, pročitajte u nastavku testa.

Sadržaj pakiranja

Na test smo dobili mobitel zapakiran u bijeloj kutiji s printom mobitela na prednjoj strani te smo uz mobitel dobili USB kabel (dužine 100 cm), punjač i upute. Slušalice nismo dobili s uređajem.

Ergonomija, dizajn i izrada

Sony nastavlja sa svojom filozofijom dizajna kojeg su uveli još s modelom Xperia Z pa ćete odmah na prvi pogled shvatiti da se ovdje radi o još jednom modelu te Sonyjeve obitelji. Za razliku od prethodnika, Sony je na stražnju stranu Xperije Z3 Compact stavio staklo. Tako da su i prednja i stražnja strana prekrivene staklom dok je obrub uređaja od plastike. I to je zapravo razlika u odnosu na Z3 koji ima rubove od metala. Šteta što Sony i na ovaj uređaj nije stavio metalni obrub, ali smo mišljenja da će se ovaj plastični bolje držati u slučaju pada na rubne dijelove mobitela.


Sony Xperia Z3 Compact mjeri dimenzijama 127,3x64,9x8,6 mm , što je skoro jednako prethodniku Z1 Compact (koji je svega 0,3 mm kraći), a Sony je novi model podvrgnuo i dijeti te uređaj teži 129 grama. No, to samo po sebi i ne bi značilo puno da Sony nije ugurao 4,6“ ekran što je povećanje za 0,3“ što svakako pohvaljujemo. Kada Z3 Compact usporedimo s konkurencijom vidimo da se ona ne ističe po dimenzijama.

Sa svojim dimenzijama i blago zaobljenim rubovima, Xperia Z3 Compact jako dobro leži u ruci i lako ga se može koristiti samo s jednom rukom. Ovaj uređaj dolazi u nekoliko boja (crna, bijela, crvena i zelena), a mi smo na testu imali bijeli model.

 

Na prednjoj strani uređaja dominira već spomenuti 4,6“ ekran iznad kojeg se smjestio Sony logo, prednja kamera, senzori, LED za obavijesti i jedan od 2 stereo zvučnika, dok se drugi zvučnik nalazi ispod ekrana. Sami LED za obavijesti je smješten u gornjem lijevo kutu ekrana i dosta relativno je malen. Stražnja strana uređaja je poprilično jednostavna. Pri vrhu se nalazi 20,7-megapikselna kamera i LED bljeskalica. U sredini je Sony logo, a pri dnu Xperia logo.

Sve fizičke tipke se nalaze na desnoj strani uređaja kako je to već poznato s drugih Sony modela. Tako ćete na desnoj strani uređaja naći tipku za otključavanje, ispod nje tipku za pojačavanje/stišavanje glazbe te pri dnu tipku za kameru. Sve tipke su izbočene i bez problema ćete ih naći i bez da gledate gdje se nalaze.

 

S gornje strane se smjestio otvor za slušalice dok se na donjoj strani nalaze mikrofon i otvor za vezicu. S lijeve strane se na prvi pogled ne krije ništa osim priključka za magnetni punjač i oznaka za microSD karticu. Kada otvorite plastični poklopac za microSD karticu naći ćete i utor za USB punjač. Pri dnu uređaja je još jedan poklopac koji skriva utor za nanoSIM karticu. Oba poklopca posjeduju brtve.

S obzirom da Z3 Compact ne posjeduje izmjenjivu bateriju, pohvaljujemo stavljanje priključka za magnetni punjač kako bi se izbjeglo učestalo otvaranje poklopca za USB kabel prilikom punjenja.

 

Sony je s modelom Z počeo trend vodootpornih mobitela, a isto nastavlja i s ovim modelom. No to više nije novost kao što je bila prije oko godinu i pol dana kada su predstavili Xperiju Z, ali nas veseli da i Z3 Compact posjeduje IP68 certifikat. Čisto ako se kad dogodi da slučajno zalijete mobitel.

 

No, kao i kod drugih vodootpornih mobitela, ekran ne reagira na dodire pod vodom, a kao i kod prethodnika, nakon vađenja uređaja iz vode, zvučnici se malo stišaju. Pošto je Sony ugradio fizičku tipku za kameru moguće je i snimiti fotografiju pod vodom. No ostaje pitanje koliko je pametno često koristiti tipku pod vodom.

Ekran i tipkovnica

Z3 Compact posjeduje ekran dijagonale 4,6“ i rezolucije 1280x720 piksela (~319 ppi) što je nekako i postao standard za „mini“ modele. Uz to, ovaj uređaj također nosi branding Triluminous. U prošlosti se Sony mučio s ekranima, ali ti dani su iza nas. Ekran je jako dobar i po dnevnom svjetlu, a i prikaz boja je jako dobar. Kutovi gledanja su jako dobri te se ovaj mobitel može nositi po pitanju ekrana s drugim HD ekranima. Odziv je jako dobar, tj. ekran jako dobro i precizno reagira na dodire.

 

Virtualna tipkovnica je standardna za Sony mobitele. U postavkama je moguće izabrati jedan od 3 skina tipkovnice (skroz bijela, bijela s par crnih tipki, crna) te je moguće dodati dodatne simbole na pojedine tipke, kojima se onda pristupa dugim pritiskom na pojedinu tipku. Trebamo napomenuti da virtualna tipkovnica posjeduje i vibracijski i zvučni odziv. Između pojedinih tipki se nalazi mali razmak pa je tipkanje lagano i brzo.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Sony Xperia Z3 Compact dolazi sa zadnjom verzijom Androida KitKat, 4.4.4. Kako nam je već poznato s drugih modela, Sony je tek minimalno modificirao operativni sustav.

Zaslon zaključavanja je poprilično jednostavan te nudi prikaz sata i pri dnu ikonu za pokretanje kamere. Sony je dodao mogućnost „double tap to wake“, tj. moguće je probuditi mobitel tako da dva puta brzo „kucnete“ po ekranu. Ova opcija nam je poznata s Nokijinih i LG modela (kao i sa starijih Xperija Z), a radi dosta dobro.

Kada otključate mobitel, možete birati između jednog i sedam početnih zaslona na koje možete dodavati razne widgete i aplikacije. Za dodavanje widgeta je potrebno samo malo duže stisnuti i držati ekran na mjestu na kojem želite dodati widget.

Sve aplikacije koje imate na mobitelu se nalaze u „App draweru“, a možete ih poredati po vlastitom odabiru, abecedi, najčešće korištene ili skinute. Također je moguće aplikacije slagati u mape.

 

Traka s obavijestima je jednostavna. Povlačenjem trake s jednim prstom prikazuje se sat te obavijesti (ukoliko ih imate). Iznad sada je ikona za brze postavke, a njima se može pristupiti i povlačenjem trake s dva prsta istovremeno. Brze postavke je moguće mijenjati, a moguće je dodati do 16 ikona za postavke.

 

Kao i druge Xperije Z, tako i Z3 Compact nudi „Small apps“ aplikacije. To su aplikacije koje se mogu otvoriti u malom prozorčiću povrh drugih aktivnih aplikacija. Njima se pristupa tako da stisnete tipku za nedavne aplikacije, a moguće je odabrati kalkulator, timer, Internet, kalendar i Gmail.

 

Sam uređaj radi jako brzo i fluidno bez ikakvih štekanja. Bez problema smo vrtjeli i zahtjevnije igrice. Brzina uključivanja uređaja iznosi 25 sekundi (s unošenjem PIN-a) do pronalaska mreže.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Aplikacija telefon je integrirana s kontaktima tako da na jednom mjestu, tj. pomoću jedne aplikacije možete vidjeti sve kontakte i pozive. Kada otvorite aplikaciju Telefon, imate 4 taba. Prvi tab je imenik, s popisom svih kontakata, drugi je telefon, na kojem je prikazana tipkovnica i popis zadnjih poziva. Treći tab su favoriti, a četvrti su grupe.

Imenik je standardan za Android uređaje, a kontakte je moguće uvesti s npr. Gmaila ili Facebooka. Kod dodavanja kontakta moguće je kontaktu dodati broj, e-mail, fotografiju, adresu i događaj.

 

Tijekom testiranja nismo imali problema s pozivima. Sugovornika smo dobro čuli kao i on nas. Zvuk u slušalici je dosta glasan, kao i vanjski zvučnici.

 

Po pitanju društvenih mreža, na uređaju dolazi predinstalirana aplikacija za Facebook, dok je u Play trgovini moguće naći aplikacije za ostale društvene mreže.

E-mail i poruke

Kao i svi mobiteli, tako i ovaj dolazi s predinstalirane 2 e-mail aplikacije, od koji je Gmail namijenjen samo Gmailu. Obje aplikacije rade brzo i dobro i lako se koriste.

 

Aplikacija za SMS poruke grupira poslane i pristigle poruke po kontaktima, kao razgovore. Kada otvorite dopisivanje s pojedinim kontaktom, pri vrhu je ikona telefona za direktno pozivanje tog kontakta.

Procesor, memorija

Z3 compact dolazi s četverojezgrenim Qualcommov Snapdragon 801 čipsetom s proceosorima takta 2,5 GHz uparenima s 2 GB RAM-a. Kada ga usporedimo s velikim bratom Z3, razlika je jedino u količini RAM-a (Z3 posjeduje 3 GB). U usporedbi s konkurencijom, ovaj model nudi jači procesor i 512 MB više RAM-a. A kada pogledate modele od prije godinu dana, ove specifikacije i nisu baš „mini“.

 

Ovaj mobitel posjeduje 16 GB interne memorije, od čega je korisniku dostupno oko 11 GB. Onima kojima to nije dosta, tu je utor za microSD memorijske kartice do 128 GB.

Benchmark test

S aplikacijom Quadrant Standard smo ostvarili  20.271 bodova, što je neznatno manje od Z3 (21.180), ali daleko više od konkurencije. Prethodni model Xperia Z1 Compact imao je 20.934 bodova. S Vellamo aplikacijom, na metal testu smo ostvarili 1.498 bodova (Z3 je ostvarila 1878 bodova), a na HTML5 testu smo ostvarili  2.682 boda, što je nešto više od Z3 (2813). Na kraju smo test odradili i pomoću AnTuTua, te smo ostvarili 43.707 bodova, što je svrstalo ovaj mobitel na vrh.

Baterija i trajanje

Sony Xperia Z3 Compact dolazi s baterijom kapaciteta 2600 mAh, što je povećanje od 300 mAh u odnosu na Z1 compact. S osvijetljenošću postavljenom na 80% i stalnom konekcijom na net te nekoliko poziva i poruka baterija nam je trajala nešto više od jednog dana. Prilikom gledanja FullHD filma osvijetljenost na 100% i zvuk pojačan na maksimum, nakon 2 sata, kapacitet baterije je pao za 25%.  U praksi, mobitel bi vam mogao izdržati i dan i pol između punjenja.

Multimedija, FM radio, glazba

Za slušanje glazbe na ovom mobitelu služi aplikacija Walkman koja nudi pregled svih pjesama ili pregled po izvođaču, albumu, pjesmi ili po mapama. Također je moguće napraviti i vlastitu playlistu. A sama aplikacija je jednostavna za korištenje i dosta intuitivna. Zvuk preko vanjskih zvučnika je dosta glasan, ali je primjetna mala distorzija kada se pojača na najglasnije.

Z3 Compact posjeduje i FM radio, koji radi jedino sa slušalicama.

 

Aplikacija Movies je zadužena za gledanje filmova, bez problema smo pokretali i filmove u Full HD-u, a moguće je uključiti i titlove.

 

Galerija fotografija nudi prikaz svih fotografija, fotografija snimljenih mobitelom, pregled po mapama, omiljene fotografije ili mjesta i preglede po društvenim mrežama.

Prilikom pregleda svih fotografija, moguć je „pinch-to-zoom“ pa se na ekranu može prikazati više ili manje fotografija. Kada pregledavate pojedinu fotografiju, moguće ju je malo i „editirati“, tj. dodati efekt ili okvir, rotirati fotografiju, izrezati ili promijeniti ekspoziciju.

Fotoaparat i video

U odnosu na prethodnika, Sony je malo poboljšao kameru te sada kamera broji 20,7 megapiksela i ima LED bljeskalicu. Već smo ranije spomenuli da uređaj posjeduje i fizičku tipku koja omogućuje i fotografiranje ispod vode. Dužim pritiskom na tipku se aktivira kamera te je spreman za korištenje za nešto manje od 2 sekunde, kada je kamera pokrenuta pritiskom tipke do pola kamera fokusira objekt, a pritiskom do kraja ćete snimiti fotografiju. Kvaliteta slika je standardna za Sony, tj. slike su dosta dobre kao i uzvrat boja i kontrasti. Jedinu malu zamjerku bismo uputili na fokus. Prilikom testa, u pojedinim slučajevima, slike nisu bile oštre, a to smo najviše zamijetili prilikom fotografiranja u zatvorenom prostoru (s automatskim postavkama). Igranjem s postavkama, kojih ovaj uređaj ima podosta, moguće je snimiti dobre fotografije.

Sučelje kamere je jednostavno. Na desnoj strani se nalazi tipka za fotografiranje i snimanje videa te ispod tipka za načine. S lijeve strane se nalazi tipka za bljeskalicu (uključena, isključena, automatski, crvene oči), tipka za odabir između prednje i stražnje kamere te tipka za postavke. U postavkama je moguće birati između omjera (16:9, 4:3), timera, prepoznavanja lica, geotagging i slično.

 

Od načina fotografiranja je moguće odabrati između: Superior Auto, Ručno, Sound Photo, AR Fun, Multi Camera, Face IN (istovremeno fotografiranje prednjom i stražnjom kamerom), Timeshift burst, Panorama.

U ručnom načinu, moguće je odabrati način scene, balans bijele boje, rezoluciju (20.7 MP, 15.5 MP, 8 MP, 3 MP, 2MP).

 

Također je moguće odabrati neki od načina snimanja videa: 4K video, Timeshift video, Live on Youtube, Background defocus. Mobitel ima mogućnost snimanja videa u 4K rezoluciji, Full HD rezoluciji (30 i 60 fps), HD-u, VGA i MMS rezoluciji te je moguće odabrati i neku od scena i uključiti ili isključiti LED.

Prednja kamera snima fotografije u rezoluciji do 2 MP i video u Full HD rezoluciji.

Prilikom snimanja videa nismo imali nikakvih problema, a snimljeni video u Full HD rezoluciji je bio bez štekanja. Šum je primjetan jedno kod snimanja videa u slabom osvjetljenju, a zvuk je malo prigušen.

 

Fotografirano sa Sony Xperia Z3 Compact:

 

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1414002753.JPG http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1414002975.JPG http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1414003139.JPG

Povezivost i Internet pretraživač

Wi-Fi, Bluetooth, NFC i LTE su načini za povezivanje koje nudi ovaj uređaj. Bolje rečeno, skoro sve je tu. Jedino nedostaje IC port kojeg ponovno viđamo na sve više uređaja, a koji pretvara vaš mobitel u daljinski za TV, liniju ili klima uređaj.

Z3 Compact dolazi s preinstaliranim Chrome Internet preglednikom. Surfanje netom i pregledavanje web stranica u više tabova ne predstavljaju nikakav problem.

Navigacija

Z3 compact dolazi s predinstaliranom aplikacijom Google Maps, koja pored tekstualne navigacije i pregledavanja karti nudi i glasovno navođenje. No da bi ju koristili, potrebna je konekcija na Internet. Zahvaljujući GPS-u  i A-GPS-u mobitel će brzo pronaći vašu trenutačnu lokaciju.

Uredski paket

Kao i drugi Sonyjevi uređaji, tako i ovaj dolazi s predinstaliranom aplikacijom Office Suite, ali u besplatnoj verziji koja omogućuje samo pregledavanje dokumenata. Za editiranje ili pisanje potrebno je doplatiti za Premium verziju ili iz Play trgovine skinuti neku od besplatnih aplikacija.

Organizator i alarm

Organizator je standardno riješen pomoću aplikacije Kalendar. U njoj je moguće pregledavati kalendar po godini, mjesecu, tjednu, danu ili obavezi. Kalendar je moguće sinkronizirati s Gmail kalendarom, a prilikom unosa nove obaveze moguće je odabrati njezin naziv, lokaciju te ponavljanje i pridružiti kontakte.

Također je moguće uključiti ili isključiti prikaz vremenske prognoze u kalendaru.

 

Sat je podijeljen u 4 dijela (taba). Prvi tab je Alarm, drugi svjetski sat, treći štoperica i zatim odbrojavanje. Prilikom podešavanja alarm, moguće je odabrati vrijeme i dane ponavljanja, glasnoću zvona i melodiju.

Aplikacije i igre

Pored standardnog seta Google aplikacija (Chrome, Gmail, Google Maps, Hangouts, Disk) te ranije navedenog Walkmana i Office Suitea, Sony je instalirao još poneku aplikaciju.

Tako na uređaju možemo naći aplikacije Track ID (koja prepoznaje muziku koju slušate), Play Station, Sony select (koji radi odabir aplikacija koje možete naći i u Play trgovini), Smart Connect (za povezivanje različitih Sony uređaja), Movie Creator (za uređivanje video zapisa).

Tu su još i aplikacije: Sketch (aplikacija za crtanje i malu doradu fotografija), File Commander (preglednik datoteka i mapa na internoj memoriji i na memorijskoj kartici) te Backup & restore aplikacija koja služi za izradu sigurnosne kopije kontakata i poruka. A tu je i Lifelog aplikacija koja prati vaše kretanje i računa koliko ste kalorija sagorjeli.

 

No, ukoliko tražite neke specifične aplikacije ili igrice, u Play trgovini imate veliki izbor aplikacija koje se plaćaju ili su besplatne.

Cijena za Sony Xperia Z3 Compact

Cijena Sony Xperije Z3 Compact iznosi 4.274 kn (listopad 2014.).

Cool faktor

Cool faktor ovog uređaja je njegova kompaktnost, a tu su i zanimljive boje kućišta (crna, bijela, crvena i zelena).

Zaključak testa

Sony s modelom Xperia Z3 Compact nastavlja tradiciju započetu s modelom Z u pogledu vodootpornosti i dizajna te modela Z1 Compact u pogledu tek neznatno „krnjih“ karakteristika velikih flagship modela, zaključujemo naš review / recenziju. U odnosu na prethodnika, Sony je popravio neke detalje te je u praktički isto kućište ugurao veći ekran i veću bateriju. Na žalost, Z3 Compact je naslijedio i visoku cijenu prethodnog modela. A prilikom jačeg korištenja, tj. gledanja filmova ili igranja zahtjevnijih igrica, primijetili smo da se stražnja strana uređaja malo zagrije. Kada sve zbrojimo i oduzmemo, Xperia Z3 Compact je jako dobar uređaj i zasigurno će privući dio kupaca koji žele karakteristike flagship mobitela, ali u praktičnijem pakiranju i s manjim ekranom.

 

 

 

 

 

Plus

+ IP 68 zaštita

+ tipka za kameru

+ izrada

 

Minus

- cijena

- neizmjenjiva baterija

- utor za USB kabel ispod poklopca

Konkurencija - Samsung Galaxy S5 Mini

Samsung Galaxy S5 mini bi mogli proglasiti najjačim konkurentom jer su oba mobitela vodootporna, ali Z3 compact ima 0,1“ veći ekran (uz istu rezoluciju), nešto više RAM-a (S5 mini ima 1,5 GB), jači procesor (2,5 GHz naspram 1,4 GHz), jaču bateriju i kameru s više megapiksela. S drugu stranu, S5 mini ima utor za USB kabel koji se ne krije ispod poklopca te izmjenjivu bateriju i nešto je lakši. Samsung je za 1100 kn jeftiniji od Sonyja.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1414003531.jpg

Konkurencija - HTC One mini 2

HTC One mini 2 nije vodootporan, ali nudi 4,5“ zaslon s istom rezolucijom kao i Z3 Compact. Z3 Compact ima jači procesor (2,5 GHz naspram 1,2 GHz), duplo više RAM-a te nešto jaču bateriju. S druge strane, HTC nudi metalno kućište. Oba modela imaju stereo zvučnike. Cjenovno je HTC jeftiniji za oko 300 kn.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1414003694.jpg

 

 

 

Komentari

erm

31. ožujka 2015 - 21:14 Prijavi neprimjeren komentar

erm.. koja budala piše ove recenzije ?

Odgovori